Taiyo Yuden BK20104L680-T
BK20104L680-T picture photo
Mfg. Part Number
BK20104L680-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD ARRAY 68 OHM 0804
Datasheet Download
BK20104L680-T.pdf
Availability of BK20104L680-T
QUANTITY
BK20104L680-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK20104L680-T
Internal Part NumberEIS-BK20104L680-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency68 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK20104L680-T
Related LinksBK2010, BK20104L680-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK20104L680-T Details Description
Related parts for BK20104L680-T
IDC CABLE - MPL20K/MC20F/X datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CABLE 2M FOR PERSONAL COMPUTER datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SENSOR SS DIG UNIPOLAR SINK datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.04A 50V datasheet.pdf
IC CTRLR SUPER I/O LPC 56VQFN datasheet.pdf
SENSOR PROX 6.7MM PNP 12-24VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W DO204AL datasheet.pdf