Wintec Industries W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1
W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1 picture photo
Mfg. Part Number
W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 64GB 2.5"
Datasheet Download
W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1.pdf
Availability of W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1
QUANTITY
W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1
Internal Part NumberEIS-W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
Series-
Memory Size64GB
Memory TypeFLASH - NAND
Form Factor2.5"
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1
Related LinksW2SS064G1TC-, W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1 Datasheet, Wintec Industries Distributor
W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1 Details Description
Related parts for W2SS064G1TC-J21MA2-8S1.A1
IC 8051 MCU 32K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL 1MM R/A 90 POS datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.2V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
SENSOR PHOTOLOGIC HERMETIC TO-18 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 12A 4.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.05% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/NPN 0.15W UMT6 datasheet.pdf