Taiyo Yuden BKP1608HS330-T
BKP1608HS330-T picture photo
Mfg. Part Number
BKP1608HS330-T
Brief Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0603
Datasheet Download
BKP1608HS330-T.pdf
Availability of BKP1608HS330-T
QUANTITY
BKP1608HS330-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BKP1608HS330-T
Internal Part NumberEIS-BKP1608HS330-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency33 Ohm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKP1608HS330-T
Related LinksBKP1608, BKP1608HS330-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKP1608HS330-T Details Description
Related parts for BKP1608HS330-T
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3KV 4CH TRANS 16-SO datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 7.5HP 9A NEMA datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 44 POS TH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDU datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 15C BRAID 300V datasheet.pdf