Murata Electronics North America BLE32PN300SN1L
BLE32PN300SN1L picture photo
Mfg. Part Number
BLE32PN300SN1L
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
EMI FILTER BEADS 30OHM 10A 1210
Datasheet Download
BLE32PN300SN1L.pdf
Availability of BLE32PN300SN1L
QUANTITY
BLE32PN300SN1L Order Process
Ship out your order
Specifications of BLE32PN300SN1L
Internal Part NumberEIS-BLE32PN300SN1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLE32P
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating10A
DC Resistance (DCR)1.6 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.087" (2.20mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLE32PN300SN1L
Related LinksBLE32PN, BLE32PN300SN1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLE32PN300SN1L Details Description
Related parts for BLE32PN300SN1L
IDC CABLE - ASS16A/AE16G/APR16A datasheet.pdf
IC PC CARD CONTROLLER 216-BGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
BOTTOM PANEL FOR HWCHAS SERIES datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.03UF RADIAL datasheet.pdf