NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G27S-45,112
BLF6G27S-45,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G27S-45,112
Brief Description
IC WIMAX 2.7GHZ SOT608B
Datasheet Download
BLF6G27S-45,112.pdf
Availability of BLF6G27S-45,112
QUANTITY
BLF6G27S-45,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G27S-45,112
Internal Part NumberEIS-BLF6G27S-45,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.7GHz
Gain18dB
Voltage - Test28V
Current Rating20A
Noise Figure-
Current - Test350mA
Power - Output7W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-608B
Supplier Device PackageCDFM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G27S-45,112
BLF6G27S-45,112 Details Description
Related parts for BLF6G27S-45,112
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
AUDIOPHILE TUBE OUTPUT TRANSFRMR datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 12 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 430PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf