NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G38-10G,118
BLF6G38-10G,118 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G38-10G,118
Brief Description
IC WIMAX 3.8GHZ 2-LDMOST
Datasheet Download
BLF6G38-10G,118.pdf
Availability of BLF6G38-10G,118
QUANTITY
BLF6G38-10G,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G38-10G,118
Internal Part NumberEIS-BLF6G38-10G,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015
Standard Package100
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain14dB
Voltage - Test28V
Current Rating3.1A
Noise Figure-
Current - Test130mA
Power - Output2W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-975C
Supplier Device PackageCDFM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G38-10G,118
BLF6G38-10G,118 Details Description
Related parts for BLF6G38-10G,118
SW BASIC SPDT 16A .187" QC 250V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
FIXED IND 40NH SMD datasheet.pdf
EXTENSION PAK PIC16LF1829 datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
CONN PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 6POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL ST datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf