Ampleon USA Inc. BLF8G27LS-100V,112
BLF8G27LS-100V,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF8G27LS-100V,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANS 100W LDMOS CDFM6 SOT1244B
Datasheet Download
BLF8G27LS-100V,112.pdf
Availability of BLF8G27LS-100V,112
QUANTITY
BLF8G27LS-100V,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF8G27LS-100V,112
Internal Part NumberEIS-BLF8G27LS-100V,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTube
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain17dB
Voltage - Test28V
Current Rating4.2µA
Noise Figure-
Current - Test900mA
Power - Output25W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-1244B
Supplier Device PackageCDFM6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF8G27LS-100V,112
Related LinksBLF8G27LS, BLF8G27LS-100V,112 Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLF8G27LS-100V,112 Details Description
Related parts for BLF8G27LS-100V,112
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC PROCESSOR FRONT END LP 20SSOP datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 8KX9 32-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V RED datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
WB XRLRPLGNR BTMXIT 1.0M CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf