Murata Electronics North America BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03)
BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03) picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03).pdf
Availability of BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03) Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03)
Internal Part NumberEIS-BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03) today.
SeriesBLM18BA100SN1D(BLM11B
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0603-10R
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03) Details Description
Related parts for BLM18BA100SN1D(BLM11B100SAPTM00-03)
CAP CER 820PF 3KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3-16 RLR 79215742 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED ROUND RED RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
M4 ANGLED COAXIAL DIFFUSE 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf