Murata Electronics North America BLM18BB220SH1B
BLM18BB220SH1B picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BB220SH1B
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM18BB220SH1B.pdf
Availability of BLM18BB220SH1B
QUANTITY
BLM18BB220SH1B Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BB220SH1B
Internal Part NumberEIS-BLM18BB220SH1B
Delivery TimeIn stock, ship BLM18BB220SH1B today.
SeriesBLM18BB2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM18BB220SH1B
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM18BB, BLM18BB220SH1B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BB220SH1B Details Description
Related parts for BLM18BB220SH1B
CAP MICA 560PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
IC REG BOOST 2.8V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 8BIT 52-QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf