Murata Electronics North America BLM18BD151SN1D
BLM18BD151SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BD151SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 150 OHM 200MA 0603
Datasheet Download
BLM18BD151SN1D.pdf
Availability of BLM18BD151SN1D
QUANTITY
BLM18BD151SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BD151SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BD151SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency150 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BD151SN1D
Related LinksBLM18BD, BLM18BD151SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BD151SN1D Details Description
Related parts for BLM18BD151SN1D
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 300MW SMT3 datasheet.pdf
IC DSP 100LQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 16MSOP datasheet.pdf