Murata Electronics North America BLM41PG471SN1L
BLM41PG471SN1L picture photo
Mfg. Part Number
BLM41PG471SN1L
Brief Description
FERRITE CHIP 470 OHM 2000MA 1806
Datasheet Download
BLM41PG471SN1L.pdf
Availability of BLM41PG471SN1L
QUANTITY
BLM41PG471SN1L Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM41PG471SN1L
Internal Part NumberEIS-BLM41PG471SN1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM41P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1806 (4516 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.071" (1.80mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM41PG471SN1L
Related LinksBLM41PG, BLM41PG471SN1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM41PG471SN1L Details Description
Related parts for BLM41PG471SN1L
TRIAC ALTERNISTOR 600V 25A TOP3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 15000.0UH SMD datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER 58V 60A IN LINE datasheet.pdf