Texas Instruments BQ51014YFPR
BQ51014YFPR picture photo
Mfg. Part Number
BQ51014YFPR
Brief Description
IC WIRELESS PWR RCVR 28DSBGA
Datasheet Download
BQ51014YFPR.pdf
Availability of BQ51014YFPR
QUANTITY
BQ51014YFPR Order Process
Ship out your order
Specifications of BQ51014YFPR
Internal Part NumberEIS-BQ51014YFPR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsWireless Power Receiver
Current - Supply8mA
Voltage - Supply4 V ~ 10 V
Operating Temperature0°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-XFBGA, DSBGA
Supplier Device Package28-DSBGA (1.9x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BQ51014YFPR
Related LinksBQ510, BQ51014YFPR Datasheet, Texas Instruments Distributor
BQ51014YFPR Details Description
Related parts for BQ51014YFPR
RES SMD 560K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 2.4K OHM 5% AXL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM FLUSH YELLOW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 22A SCREW datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 5.1V 1.2A datasheet.pdf
BNC ISOLATED PLUG - JACK - JACK datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 20-DSBGA (2.04x1.78) datasheet.pdf