Rohm Semiconductor BR24T64F-WE2
BR24T64F-WE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR24T64F-WE2
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOP
Datasheet Download
BR24T64F-WE2.pdf
Availability of BR24T64F-WE2
QUANTITY
BR24T64F-WE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24T64F-WE2
Internal Part NumberEIS-BR24T64F-WE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.6 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24T64F-WE2
Related LinksBR24T6, BR24T64F-WE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24T64F-WE2 Details Description
Related parts for BR24T64F-WE2
CABLE MINI USB 5PIN 1M 2.0 VERS datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 700MA 280 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 24POS datasheet.pdf