Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPH3600YPV
BSPH3600YPV picture photo
Mfg. Part Number
BSPH3600YPV
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
600 VDC 3 POLE Y CONFIGURATION S
Datasheet Download
BSPH3600YPV.pdf
Availability of BSPH3600YPV
QUANTITY
BSPH3600YPV Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPH3600YPV
Internal Part NumberEIS-BSPH3600YPV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPH3600YPV
Related LinksBSPH3, BSPH3600YPV Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPH3600YPV Details Description
Related parts for BSPH3600YPV
RES 23.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
BOARD ADAPTER AS5048 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 16A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf