TXC CORPORATION BT-156.250MCB-T
BT-156.250MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-156.250MCB-T
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-156.250MCB-T.pdf
Availability of BT-156.250MCB-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BT-156.250MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-156.250MCB-T
Internal Part NumberEIS-BT-156.250MCB-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-156.250MCB-T
Related LinksBT-156., BT-156.250MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-156.250MCB-T Details Description
Related parts for BT-156.250MCB-T
CONN TERM BLK 35 RAIL MNT WM YLW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 35POS datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 9POS PIN 36" WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
HEATSHRINK 5"-48" BLACK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CIR 7C 7#16S SKT RECP WALL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-24V 3A datasheet.pdf