TXC CORPORATION BT-156.250MCC-T
BT-156.250MCC-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-156.250MCC-T
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-156.250MCC-T.pdf
Availability of BT-156.250MCC-T
QUANTITY
BT-156.250MCC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-156.250MCC-T
Internal Part NumberEIS-BT-156.250MCC-T
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-156.250MCC-T
Related LinksBT-156., BT-156.250MCC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-156.250MCC-T Details Description
Related parts for BT-156.250MCC-T
RES SMD 4.75 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MODULE PIP 3A ADJ-OUT 10SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 150MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 20-22AWG SOCKET datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf