FFF BTFW14P-3SBTAE4LF
BTFW14P-3SBTAE4LF picture photo
Mfg. Part Number
BTFW14P-3SBTAE4LF
Brief Description
CONN PLUG 14POS 1.0MM VERT SMD
Datasheet Download
BTFW14P-3SBTAE4LF.pdf
Availability of BTFW14P-3SBTAE4LF
QUANTITY
BTFW14P-3SBTAE4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of BTFW14P-3SBTAE4LF
Internal Part NumberEIS-BTFW14P-3SBTAE4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
SeriesBTFW
PackagingTray
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions14
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BTFW14P-3SBTAE4LF
Related LinksBTFW14P-, BTFW14P-3SBTAE4LF Datasheet, FFF Distributor
BTFW14P-3SBTAE4LF Details Description
Related parts for BTFW14P-3SBTAE4LF
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SGL R-R VOUT 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECT TWO PC OPER W/ TWO LEDS datasheet.pdf
5X6 SHLD METRAL CBL CONN KIT datasheet.pdf
IC SRAM 1M 128X8 5.0V 32-SOJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf