Rohm Semiconductor BU46K442G-TL
BU46K442G-TL picture photo
Mfg. Part Number
BU46K442G-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 4.42V SSOP
Datasheet Download
BU46K442G-TL.pdf
Availability of BU46K442G-TL
QUANTITY
BU46K442G-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BU46K442G-TL
Internal Part NumberEIS-BU46K442G-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVoltage Detector
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold4.4V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BU46K442G-TL
Related LinksBU46K4, BU46K442G-TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BU46K442G-TL Details Description
Related parts for BU46K442G-TL
IC DGTL POT 8BIT 100K 1CH 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
TFLEX HR4200 9X9" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 10MM 12-24VDC NPN datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 60" H2O 8SMD datasheet.pdf