NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7514-60E,127
BUK7514-60E,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7514-60E,127
Brief Description
MOSFET N-CH 60V 58A TO220AB
Datasheet Download
BUK7514-60E,127.pdf
Availability of BUK7514-60E,127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BUK7514-60E,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7514-60E,127
Internal Part NumberEIS-BUK7514-60E,127
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Dec/2014
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C58A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs22.9nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1730pF @ 25V
Power - Max96W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7514-60E,127
BUK7514-60E,127 Details Description
Related parts for BUK7514-60E,127
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 45POS datasheet.pdf
22CKT PICOFLEX SMT LATCHED HDR datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 18QFN datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf