NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9Y07-30B,115
BUK9Y07-30B,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9Y07-30B,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 75A LFPAK
Datasheet Download
BUK9Y07-30B,115.pdf
Availability of BUK9Y07-30B,115
QUANTITY
BUK9Y07-30B,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9Y07-30B,115
Internal Part NumberEIS-BUK9Y07-30B,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLeader/Trailer Update 03/Apr/2015
Lighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs6 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs28.1nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2500pF @ 25V
Power - Max105W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9Y07-30B,115
BUK9Y07-30B,115 Details Description
Related parts for BUK9Y07-30B,115
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 86UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf