NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9Y15-100E,115
BUK9Y15-100E,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9Y15-100E,115
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 69A LFPAK
Datasheet Download
BUK9Y15-100E,115.pdf
Availability of BUK9Y15-100E,115
QUANTITY
BUK9Y15-100E,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9Y15-100E,115
Internal Part NumberEIS-BUK9Y15-100E,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTrenchMOS Silicon Process 19/Sep/2014
Wafer Fab Site Transfer 15/Dec/2014
PCN PackagingLighter Reel Update 29/Aug/2015
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C69A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs14.7 mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs45.8nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds6139pF @ 25V
Power - Max195W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9Y15-100E,115
BUK9Y15-100E,115 Details Description
Related parts for BUK9Y15-100E,115
JUMPER-H1504TR/A2015N/X 12" datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SO datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MMIC TRACK&HOLD 4.5GHZ SMD datasheet.pdf
BERGSTIK STR datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
220UF 385V 25X50MM 85C 12000H datasheet.pdf