E-Z-Hook BXM-36BLK
BXM-36BLK picture photo
Mfg. Part Number
BXM-36BLK
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
LEAD TEST MICRHK-BANAPLG 36" BLK
Datasheet Download
BXM-36BLK.pdf
Availability of BXM-36BLK
QUANTITY
BXM-36BLK Order Process
Ship out your order
Specifications of BXM-36BLK
Internal Part NumberEIS-BXM-36BLK
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
SeriesE-Z-MICRO-HOOK™ XM
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Grabber, Hook
1st ConnectorBanana Plug, Single
2nd ConnectorMicro Hook
Cable Length36.0" (914.40mm)
Contents1 Lead, Black
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge22 AWG
Voltage - Rated1000V (1kV)
Current Rating2.5A
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXM-36BLK
Related LinksBXM-, BXM-36BLK Datasheet, E-Z-Hook Distributor
BXM-36BLK Details Description
Related parts for BXM-36BLK
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN DIN M REV FEMALE 78POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CABLE STR 9POS MALE-MALE 6' datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 50MM 12-24VDC datasheet.pdf