Bridgelux BXPX-30E0400-A-0400-SB
BXPX-30E0400-A-0400-SB picture photo
Mfg. Part Number
BXPX-30E0400-A-0400-SB
Brief Description
LED SM4 400LM WM WHT 3045K 1X4
Datasheet Download
BXPX-30E0400-A-0400-SB.pdf
Availability of BXPX-30E0400-A-0400-SB
QUANTITY
BXPX-30E0400-A-0400-SB Order Process
Ship out your order
Specifications of BXPX-30E0400-A-0400-SB
Internal Part NumberEIS-BXPX-30E0400-A-0400-SB
Standard Package250
SeriesSM4
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test350mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max500mA
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension-
Height-
Light Emitting Surface (LES)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXPX-30E0400-A-0400-SB
Related LinksBXPX-30E040, BXPX-30E0400-A-0400-SB Datasheet, Bridgelux Distributor
BXPX-30E0400-A-0400-SB Details Description
Related parts for BXPX-30E0400-A-0400-SB
RES 2.67K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TIE STUD MNT STD HS REL BLK 5.2" datasheet.pdf
IC PCI-EXPRESS/BUS BRIDGE 176BGA datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf