Vishay Semiconductor/Diodes Division BYVF32-150HE3/45
BYVF32-150HE3/45 picture photo
Mfg. Part Number
BYVF32-150HE3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 150V 18A ITO220AB
Datasheet Download
BYVF32-150HE3/45.pdf
Availability of BYVF32-150HE3/45
QUANTITY
BYVF32-150HE3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYVF32-150HE3/45
Internal Part NumberEIS-BYVF32-150HE3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)18A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 20A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)25ns
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 150V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageITO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYVF32-150HE3/45
Related LinksBYVF32-1, BYVF32-150HE3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BYVF32-150HE3/45 Details Description
Related parts for BYVF32-150HE3/45
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SW 5A SPST-NO LVR LEAD WIRE 125V datasheet.pdf
IC DVR 3-PHASE BRIDGE 28SOIC datasheet.pdf
CPCI BACKPLANE INTERFACE datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf