NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZB84-B3V6,215
BZB84-B3V6,215 picture photo
Mfg. Part Number
BZB84-B3V6,215
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23
Datasheet Download
BZB84-B3V6,215.pdf
Availability of BZB84-B3V6,215
QUANTITY
BZB84-B3V6,215 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZB84-B3V6,215
Internal Part NumberEIS-BZB84-B3V6,215
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.6V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZB84-B3V6,215
BZB84-B3V6,215 Details Description
Related parts for BZB84-B3V6,215
IC VOLT DETECTOR 28V SNT-4A datasheet.pdf
IC DSP CTRLR 16B 533MHZ 289BGA datasheet.pdf
SENSOR AIR FLOW AMP 20.0 SLPM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST ISO PWM 10-UMAX datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
TAPE POLYMER RESIN 50.8MM 5/PK datasheet.pdf
VARISTOR 351V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
G5 ECAT SERVO DRIVE 100W 200VA datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 6X2X1" 6A MED datasheet.pdf