Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD17C30P-E3-18
BZD17C30P-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD17C30P-E3-18
Datasheet Download
BZD17C30P-E3-18.pdf
Availability of BZD17C30P-E3-18
QUANTITY
BZD17C30P-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD17C30P-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZD17C30P-E3-18
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 22V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD17C30P-E3-18
Related LinksBZD17C3, BZD17C30P-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD17C30P-E3-18 Details Description
Related parts for BZD17C30P-E3-18
RES SMD 102 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 9POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.9VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 400VFBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 400MW DO35 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf