Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD17C39P-E3-08
BZD17C39P-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD17C39P-E3-08
Datasheet Download
BZD17C39P-E3-08.pdf
Availability of BZD17C39P-E3-08
QUANTITY
BZD17C39P-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD17C39P-E3-08
Internal Part NumberEIS-BZD17C39P-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 30V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD17C39P-E3-08
Related LinksBZD17C3, BZD17C39P-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD17C39P-E3-08 Details Description
Related parts for BZD17C39P-E3-08
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf