Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C130P-M3-08
BZD27C130P-M3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C130P-M3-08
Brief Description
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3
Datasheet Download
BZD27C130P-M3-08.pdf
Availability of BZD27C130P-M3-08
QUANTITY
BZD27C130P-M3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C130P-M3-08
Internal Part NumberEIS-BZD27C130P-M3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)300 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C130P-M3-08
Related LinksBZD27C13, BZD27C130P-M3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C130P-M3-08 Details Description
Related parts for BZD27C130P-M3-08
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH GEN PURP 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.4A 8VSSOP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3-ST 8B 24TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.5A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 800MHZ FBGA datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:4 8DFN datasheet.pdf
5 V Precision Voltage Reference/Temperature Transducer IC datasheet.pdf
LC2MOS Complete, 12-Bit, 100 kHz, Sampling ADCs IC datasheet.pdf