Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C130P-M3-08
BZD27C130P-M3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C130P-M3-08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3
Datasheet Download
BZD27C130P-M3-08.pdf
Availability of BZD27C130P-M3-08
QUANTITY
BZD27C130P-M3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C130P-M3-08
Internal Part NumberEIS-BZD27C130P-M3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)300 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-219AB
Supplier Device PackageDO-219AB (SMF)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C130P-M3-08
Related LinksBZD27C13, BZD27C130P-M3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C130P-M3-08 Details Description
Related parts for BZD27C130P-M3-08
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
DISCHARGE REPLACEMENT NEEDLE datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 BELL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf