Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C68P-E3-18
BZD27C68P-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C68P-E3-18
Datasheet Download
BZD27C68P-E3-18.pdf
Availability of BZD27C68P-E3-18
QUANTITY
BZD27C68P-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C68P-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZD27C68P-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)68V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 51V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C68P-E3-18
Related LinksBZD27C6, BZD27C68P-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C68P-E3-18 Details Description
Related parts for BZD27C68P-E3-18
IC DCP DUAL 50K 32TAP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 300MW SMT3 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3.6V 8.5MM SMD datasheet.pdf
IC CLK SYNTH TRPL PLL 16-TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX SINGLE WIRE CAN 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/4/270FL3.2SB datasheet.pdf
INSERT TOOL 4X8 IMPEL BP 1.9MM datasheet.pdf