Micro Commercial Components (MCC) BZT52C30S-TP
BZT52C30S-TP picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C30S-TP
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZT52C30S-TP.pdf
Availability of BZT52C30S-TP
QUANTITY
BZT52C30S-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C30S-TP
Internal Part NumberEIS-BZT52C30S-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±7%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C30S-TP
Related LinksBZT52C, BZT52C30S-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
BZT52C30S-TP Details Description
Related parts for BZT52C30S-TP
PATCHCORD SQ SOCKET SET/10 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
RFID STICK ANT W/3M CABLE 134.2K datasheet.pdf
CAP CER 15UF 25V X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 415MA 400 MOHM datasheet.pdf