Vishay Semiconductor/Diodes Division BZT52C4V3-E3-18
BZT52C4V3-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C4V3-E3-18
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
Datasheet Download
BZT52C4V3-E3-18.pdf
Availability of BZT52C4V3-E3-18
QUANTITY
BZT52C4V3-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C4V3-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZT52C4V3-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max410mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C4V3-E3-18
Related LinksBZT52C4, BZT52C4V3-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZT52C4V3-E3-18 Details Description
Related parts for BZT52C4V3-E3-18
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 18.432MHZ datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 15V 67MA OUT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 390MA 2.3 OHM TH datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 15 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf