NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZV49-C18,115
BZV49-C18,115 picture photo
Mfg. Part Number
BZV49-C18,115
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 18V 1W SOT89
Datasheet Download
BZV49-C18,115.pdf
Availability of BZV49-C18,115
QUANTITY
BZV49-C18,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZV49-C18,115
Internal Part NumberEIS-BZV49-C18,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 12.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZV49-C18,115
BZV49-C18,115 Details Description
Related parts for BZV49-C18,115
FIXED IND 50UH 2.5A 60 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
POT 200 OHM 5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
LENS 3POS 21.8MM ROUND OD 8.9MM datasheet.pdf
IC COMP ULP R-R INPUT SC70-5 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 47UF 4V X5R 0805 datasheet.pdf