Vishay Semiconductor/Diodes Division BZW04P9V4B-E3/54
BZW04P9V4B-E3/54 picture photo
Mfg. Part Number
BZW04P9V4B-E3/54
Brief Description
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL
Datasheet Download
BZW04P9V4B-E3/54.pdf
Availability of BZW04P9V4B-E3/54
QUANTITY
BZW04P9V4B-E3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZW04P9V4B-E3/54
Internal Part NumberEIS-BZW04P9V4B-E3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)9.4V
Voltage - Breakdown (Min)10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.7A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZW04P9V4B-E3/54
Related LinksBZW04P9V, BZW04P9V4B-E3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZW04P9V4B-E3/54 Details Description
Related parts for BZW04P9V4B-E3/54
IC DDR SDRAM 512MBIT 7.5NS 60BGA datasheet.pdf
SOFTWARE WEB DNLD DC 9 UPGRADE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SNSW 10A PCB-90D-SYM NONE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206 datasheet.pdf
FAN EXHAUST 230V 48W BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf