Vishay Semiconductor/Diodes Division BZW04P9V4BHE3/73
BZW04P9V4BHE3/73 picture photo
Mfg. Part Number
BZW04P9V4BHE3/73
Brief Description
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL
Datasheet Download
BZW04P9V4BHE3/73.pdf
Availability of BZW04P9V4BHE3/73
QUANTITY
BZW04P9V4BHE3/73 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZW04P9V4BHE3/73
Internal Part NumberEIS-BZW04P9V4BHE3/73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Box (TB)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)9.4V
Voltage - Breakdown (Min)10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.7A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZW04P9V4BHE3/73
Related LinksBZW04P9V, BZW04P9V4BHE3/73 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZW04P9V4BHE3/73 Details Description
Related parts for BZW04P9V4BHE3/73
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC IR RCVR MOD 38KHZ DOME RADIAL datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 5A 32VDC BLADE datasheet.pdf
CAP FILM 1300PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 10 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf