Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX384C75-E3-18
BZX384C75-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX384C75-E3-18
Brief Description
DIODE ZENER 75V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZX384C75-E3-18.pdf
Availability of BZX384C75-E3-18
QUANTITY
BZX384C75-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX384C75-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZX384C75-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)75V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)255 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 52.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX384C75-E3-18
Related LinksBZX384C, BZX384C75-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX384C75-E3-18 Details Description
Related parts for BZX384C75-E3-18
SCOPEMETER R PROBE AC/DC 1-100A datasheet.pdf
SW 0.1A LEVER SPST-NO .187 QC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2915 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
SGE1510-0-2130A-5000C-5000C datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf