TDK Corporation C0402X6S1A681K020BC
C0402X6S1A681K020BC picture photo
Mfg. Part Number
C0402X6S1A681K020BC
Brief Description
CAP CER 680PF 10V X6S 01005
Datasheet Download
C0402X6S1A681K020BC.pdf
Availability of C0402X6S1A681K020BC
QUANTITY
C0402X6S1A681K020BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402X6S1A681K020BC
Internal Part NumberEIS-C0402X6S1A681K020BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0402X6S1A681K020BC
Related LinksC0402X6S1, C0402X6S1A681K020BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0402X6S1A681K020BC Details Description
Related parts for C0402X6S1A681K020BC
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4"L X 4"W datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN ADAPTER 3P-3P F-M PNL MNT datasheet.pdf
PIN HDR .64SQ 4 POST WHT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 470 PF 2.5% 100VDC AXIA datasheet.pdf