TDK Corporation C0603C0G1E4R5B030BG
C0603C0G1E4R5B030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E4R5B030BG
Brief Description
CAP CER 4.5PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E4R5B030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E4R5B030BG
QUANTITY
C0603C0G1E4R5B030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E4R5B030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E4R5B030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E4R5B030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E4R5B030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E4R5B030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E4R5B030BG
SW ROTARY SP 6A NONSH 2POS 125V datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1.14MM datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FXO CODEC 1CH 3V 44QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 50W TO204AD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DIODE GP 600V 2X15A TO-263AC datasheet.pdf