KEMET C0603C821K4GACTU
C0603C821K4GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C821K4GACTU
Brief Description
CAP CER 820PF 16V NP0 0603
Datasheet Download
C0603C821K4GACTU.pdf
Availability of C0603C821K4GACTU
QUANTITY
C0603C821K4GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C821K4GACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C821K4GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C821K4GACTU
Related LinksC0603C82, C0603C821K4GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C821K4GACTU Details Description
Related parts for C0603C821K4GACTU
CONN DSUB SOCKET 20-24AWG GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RELAY RF SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR .100" TIN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
FUSE INLINE FAST/ACT 1.5A 300V datasheet.pdf