KEMET C0805C330J1GACTU
C0805C330J1GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C330J1GACTU
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C330J1GACTU.pdf
Availability of C0805C330J1GACTU
QUANTITY
C0805C330J1GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C330J1GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C330J1GACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C330J1GACTU
Related LinksC0805C33, C0805C330J1GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C330J1GACTU Details Description
Related parts for C0805C330J1GACTU
RES 25 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 128QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V U2J 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 290 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
1IN 16-18 GAUGE 5/16-18 THREADED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf