KEMET C0805C680K2GACTU
C0805C680K2GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C680K2GACTU
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C680K2GACTU.pdf
Availability of C0805C680K2GACTU
QUANTITY
C0805C680K2GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C680K2GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C680K2GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C680K2GACTU
Related LinksC0805C68, C0805C680K2GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C680K2GACTU Details Description
Related parts for C0805C680K2GACTU
IC UP SUPERVISOR LP 10TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
LOCTITE NC RTV SIL CL 300ML datasheet.pdf
LED COB 16.8W 2030LM 19MM SQ SMD datasheet.pdf