Bel Fuse Inc. C0909A14-03S6-202
C0909A14-03S6-202 picture photo
Mfg. Part Number
C0909A14-03S6-202
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 3C 2#16 1#2 S PLUG WC
Datasheet Download
C0909A14-03S6-202.pdf
Availability of C0909A14-03S6-202
QUANTITY
C0909A14-03S6-202 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0909A14-03S6-202
Internal Part NumberEIS-C0909A14-03S6-202
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0909A14-03S6-202
Related LinksC0909A14, C0909A14-03S6-202 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C0909A14-03S6-202 Details Description
Related parts for C0909A14-03S6-202
CONN RECEPT BOX MNT 14POS W/PINS datasheet.pdf
COVER DUCT PVC WH 2.5"X 6' datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
PANEL PATCH CAT6 48PORT 2ROW datasheet.pdf
TRIMMER 68 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf