TDK Corporation C1005C0G1H471K050BA
C1005C0G1H471K050BA picture photo
Mfg. Part Number
C1005C0G1H471K050BA
Brief Description
CAP CER 470PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
C1005C0G1H471K050BA.pdf
Availability of C1005C0G1H471K050BA
QUANTITY
C1005C0G1H471K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005C0G1H471K050BA
Internal Part NumberEIS-C1005C0G1H471K050BA
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005C0G1H471K050BA
Related LinksC1005C0G1, C1005C0G1H471K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005C0G1H471K050BA Details Description
Related parts for C1005C0G1H471K050BA
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 266MHZ 256BGA datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 11A 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 17.27MM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Y5V 1206 datasheet.pdf