TDK Corporation C1005JB1H332K050BA
C1005JB1H332K050BA picture photo
Mfg. Part Number
C1005JB1H332K050BA
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V JB 0402
Datasheet Download
C1005JB1H332K050BA.pdf
Availability of C1005JB1H332K050BA
QUANTITY
C1005JB1H332K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005JB1H332K050BA
Internal Part NumberEIS-C1005JB1H332K050BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005JB1H332K050BA
Related LinksC1005JB1H, C1005JB1H332K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005JB1H332K050BA Details Description
Related parts for C1005JB1H332K050BA
DIODE PIN ATTENUATOR CC SOT-23 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
DIN-POWER H015MS-3 2C1-1-V1 (NFF datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 49POS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
TRI N 14/24 O-RING datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf