KEMET C1206C220J5GACTU
C1206C220J5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C220J5GACTU
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C220J5GACTU.pdf
Availability of C1206C220J5GACTU
QUANTITY
C1206C220J5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C220J5GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C220J5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C220J5GACTU
Related LinksC1206C22, C1206C220J5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C220J5GACTU Details Description
Related parts for C1206C220J5GACTU
IC FPGA 186 I/O 256FBGA datasheet.pdf
TRANS FLEX CURRNT DM-IIIS 3000A datasheet.pdf
MOD IPM L-SER 6PAC IPM 600V 50A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 44.2368MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf