KEMET C1206C334M8RACTU
C1206C334M8RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C334M8RACTU
Brief Description
CAP CER 0.33UF 10V X7R 1206
Datasheet Download
C1206C334M8RACTU.pdf
Availability of C1206C334M8RACTU
QUANTITY
C1206C334M8RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C334M8RACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C334M8RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C334M8RACTU
Related LinksC1206C33, C1206C334M8RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C334M8RACTU Details Description
Related parts for C1206C334M8RACTU
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 14.5VC DO204AL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
14 MTE VERTICAL SMT HDR 15 AU datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf