KEMET C1210C821F5GACTU
C1210C821F5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1210C821F5GACTU
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
C1210C821F5GACTU.pdf
Availability of C1210C821F5GACTU
QUANTITY
C1210C821F5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1210C821F5GACTU
Internal Part NumberEIS-C1210C821F5GACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1210C821F5GACTU
Related LinksC1210C82, C1210C821F5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1210C821F5GACTU Details Description
Related parts for C1210C821F5GACTU
D-SUB CABLE MMM15K/MC16G/MFM15K datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 82 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf