KEMET C1825C223K1GACTU
C1825C223K1GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C223K1GACTU
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V NP0 1825
Datasheet Download
C1825C223K1GACTU.pdf
Availability of C1825C223K1GACTU
QUANTITY
C1825C223K1GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C223K1GACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C223K1GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C223K1GACTU
Related LinksC1825C22, C1825C223K1GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C223K1GACTU Details Description
Related parts for C1825C223K1GACTU
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT QUAD 64-HTQFP datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
EVAL BOARD NESG2101M05 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 3A SYNC WLCSP datasheet.pdf