Omron Automation & Safety C200H-LK101-PV1
C200H-LK101-PV1 picture photo
Mfg. Part Number
C200H-LK101-PV1
Manufacturer
Product Category
Controllers - PLC Modules
Brief Description
LINK MODULE TERM BLOCK PLC FIBER
Datasheet Download
C200H-LK101-PV1.pdf
Availability of C200H-LK101-PV1
QUANTITY
C200H-LK101-PV1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C200H-LK101-PV1
Internal Part NumberEIS-C200H-LK101-PV1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - PLC Modules
SeriesC200H
TypeLink Module
For Use With/Related ProductsC200H Series
Number of Inputs and Type-
Number of Outputs and Type-
Voltage - Supply-
Mounting TypeBackplane
Termination StyleFiber Optic
Features-
Operating Temperature0°C ~ 55°C
Ingress ProtectionIP30 (Case)
Approvals-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C200H-LK101-PV1
Related LinksC200H-L, C200H-LK101-PV1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
C200H-LK101-PV1 Details Description
Related parts for C200H-LK101-PV1
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT23-3 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL TH datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 45MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf