Omron Automation & Safety C200H-OD215
C200H-OD215 picture photo
Mfg. Part Number
C200H-OD215
Manufacturer
Product Category
Controllers - PLC Modules
Brief Description
OUTPUT MODULE 32 SOLID ST 24VDC
Datasheet Download
C200H-OD215.pdf
Availability of C200H-OD215
QUANTITY
C200H-OD215 Order Process
Ship out your order
Specifications of C200H-OD215
Internal Part NumberEIS-C200H-OD215
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - PLC Modules
SeriesC200H
TypeOutput Module
For Use With/Related ProductsC200H Series
Number of Inputs and Type-
Number of Outputs and Type32 - Solid State
Voltage - Supply24VDC
Mounting TypeBackplane
Termination StyleD-Sub
Features-
Operating Temperature0°C ~ 55°C
Ingress ProtectionIP30 (Case)
ApprovalsCE, CSA, Lloyd, NK, UL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C200H-OD215
Related LinksC200H, C200H-OD215 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
C200H-OD215 Details Description
Related parts for C200H-OD215
BATTERY PACK NICAD 12.0V 600MAH datasheet.pdf
PICSTART FIRMWARE (FLASH) V4.0 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 200MA DP-NC 8FLTPK datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 20BIT 500KSPS 16MSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
COMBO 5W5 M SOD G ZINC datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf